Ако закъснението ни е постоянно явление

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Значи имаме проблем, трябва да намерим в какво се корени проблемът и оттам неговото решение.

Обикновено това е лошо управление на времето, но може да е липса на съпричастност към другите или да бъде симптом на прикрит дискомфорт.

Ето някои от най-честите причини и техните решения:

# Късното лягане

Късното лягане вечер и трудността за ставане на следващия ден са една от най-честите причини.

Обикновено имаме натоварен график, който продължава до късно и това ни пречи да си легнем навреме. Или се възползваме от факта, че вече сме в къщи на тихо, за да почетем книга или да погледаме телевизия и в края на краищата си лягаме много късно.

Трябва да се опитаме да планираме седмицата предварително (още в неделя), за да сме наясно с всичко, което искаме да свършим и реално колко време ни остава за сън.

Програмата ни трябва да е такава, че да включва поне 7 часа сън.

# Мястото

Ако не ни харесва работата, романтичната среща, семейното събиране или такова с приятели, към което сме се запътили, това може да е причина да не бързаме да бъдем точни.

Ако нежеланието се повтаря в различни случаи, трябва да го приемем като знак за промяна. Има много неща в живота ни, които можем да променим, като това да не излизаме с хора, които не са ни приятни, да не вършим работа, която ни кара да не бъдем нещастни и т.н.

# Изчисление на времето

В много случаи закъсненията са свързани с грешна  при изчисление на времето. Захващаме се да правим нещо преди среща, мислейки се, че имаме повече време, което в крайна сметка се оказва грешно.

Начинът, по който можем да избегнем тези ситуации е да се принудим да отидем 15-20 минути по-рано от уреченото време, в което сме се разбрали.

#  Не ни пука

Понякога закъсняваме, защото, честно казано, да бъдем точни не се вписва в плановете ни или не го смятаме за важно.

Ако това е така, проблемът ни вероятно е по-сложен, но можем да го разрешим с малко повече съпричастност.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]