Здрав мач, четири гола и равен между Локо (Пд) и Лудогорец

Локомотив (Пловдив) и Лудогорец направиха равенство 2:2 в мач от 5 кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион “Локомотив” в пловдивския парк “Лаута”, а главен съдия бе Станислав Ставров. Домакините поведоха след гол на Мартин Камбуров, гостите обърнаха развоя на резултата след попадения на Игор Пластун (54) и Клаудиу Кешеру (73). Влезлият като резерва за “смърфовете” Симеон Райков изравни за крайното 2:2 от пряк свободен удар в 85-ата минута.

Футболистите и на двата отбора изиграха прекрасен мач, изпълнен с доста голови положения освен четирите попадения. Имаше и доста нерви след сблъсъци на терена, но не се стигна до кой знае какви последици. Освен че Сисиньо напусна с болки в глезена в 79-ата минута, а на негово място се появи Витиня.

И двамата треньори Илиан Илиев и Георги Дерменджиев направиха по няколко промени в титулярните си състави. На вратата на домакините излезе Илко Пиргов на мястото на Ел Харуби. Вдясно в защита игра Везалов. В състава на Лудогорец на мястото на получилите почивка Козмин Моци и Светослав Дяков играха съответно Пластун и Кишада. Разградчани излязоха с един опорен халф в лицето на Лукас Саша, а пред него действаха Марселиньо и Кишада. По крилата бяха Вандерсон и Мисиджан, а на върха на атаката бе Джонатан Кафу. На мястото на Йордан Минев отдясно в защита започна Сисиньо.

В 25-ата минута Мартин Камбуров за пореден път доказа, че е един от най-класните нападатели в България за последните 15 години. След прекрасна атака Дани Кики свали топката с глава в наказателното поле, където Камбуров я прати в мрежата на Владислав Стоянов с чудесно воле. През втората част гостите обърнаха резултата. Първо в 54-ата минута защитникът Игор Пластун с глава изравни за 1:1.

В 73-ата минута влезлият като резерва Клаудиу Кешеру вкара за 2:1. Кафу намери Вандерсон вдясно в наказателното поле, а той подаде към румънеца, който от малък ъгъл прати топката във вратата на Пиргов. В 85-ата минута резервата за Локомотив (Пловдив) Симеон Райков изравни за крайното 2:2. Той стреля от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, защитник на Лудогорец посегна към топката и подлъга Владислав Стоянов, който не успя да реагира.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛУДОГОРЕЦ 2:2
1:0 Мартин Камбуров (25), 1:1 Игор Пластун (54), 1:2 Клаудиу Кешеру (73), 2:2 Симеон Райков (85)