Левски отнесе Верея на „Герена“

Левски записа трета поредна победа в първенството, след като в мач от пети кръг на Първа лига постигна убедителен успех с 4:0 над новака Верея. Така „сините“ събраха актив от 11 точки и излязоха на второ място в класирането, на две зад лидера Дунав. Тимът от Стара Загора, който от началото на сезона изненада с победите над ЦСКА и Ботев (Пловдив), не успя да противопостави нищо на домакините.

Тимът на Люпко Петрович взе ранен аванс. Франсис Нар откри резултата още в седмата минута, когато се разписа с удар от границата на наказателното поле. 13 минути по-късно Божидар Краев удвои, след като получи подаване от Бабатунде Адениджи след двойно подаване между нигериеца и Нар.

През втората част Левски имаше две пропилени възможности за гол, но първо ударът с глава на Георги Костадинов мина над вратата, а при второто Здравко Илиев от голлинията изби изстрелът на Александър Александров.

В 73-ата минута Бабатунде Адениджи все пак реализира третото попадение за „сините“. Тигъра се разписа по куриозен начин и по-скоро попадението трябва да е автогол на Илиас Хасани. Адениджи с глава засече центриране от корнер, топката се отби в странични стълб и гърба на Хасани, за да влезе във вратата.

Десет минути по-късно Антонио Аниете също беше точен. След извеждащ пас на Бабатунде Адениджи испанецът се озова сам срещу Пламен Колев и пусна топката край вратаря на Верея. Малко след това Аниете беше заменен, а на мястото му влезе Алекс Боримиров, който дебютира за Левски в официален мач. Така „сините“ записаха втора поредна победа с 4:0, след като в предишния кръг постигна подобен успех на Славия.

ЛЕВСКИ – ВЕРЕЯ 4:0
1:0 Франсис Нар (7), 2:0 Божидар Краев (20), 3:0 Бабатунде Адениджи (78), 4:0 Антонио Аниете (83)