Перишич разби сърцата на Милан (видео)

Милан се виждаше заслужен победител в голямото дерби с Интер. “Росонерите” водеха с 2:1 и оставаше само една минута от добавеното време. После от нищото изскочи Иван Перишич, който вкара за 2:2 в едно от най-красивите дербита на Милано в последните години.

До този момент героят на вечерта бе испанецът Сусо, който вкара и двата гола за Милан – кой от кой по-красиви. Техничарят матира Интер в края на първата част и спря устрема на “нерадзирите” минути след изравнителния гол на Антонио Кандрева.

Така Милан не само не победи, но и не излезе на второ място в класирането на Серия А. “Росонерите” имат 26 точки, колкото и Рома. “Вълците”, издънили се по-рано днес за 1:2 срещу Аталанта, обаче имат по-добра голова разлика. Убедителен лидер с 33 точки е шампионът Ювентус, докато Стефано Пиоли дебютира начело на Интер с равенство. “Нерадзурите” са на 9-то място с 18 точки.
Интер имаше превъзходство през първото полувреме, но Иван Перишич пропусна цели три изгодни положения пред вратата на символичните домакини. Икарди в 39-та минута също не успя да се разпише, след като получи добра топка от Кандрева.

Хората на Винченцо Монтела пък предимно се бранеха, а трите им удара бяха в очертанията на вратата. В 41-та минута “росонерите” отправиха своето предупреждение, когато Бака стреля след пас на Бонавентура. Само минута по-късно Сусо “взриви” трибуните. Испанецът получи топката по дясното крило, финтира към удобния си ляв крак и с невероятен фалцов удар намери далечния ъгъл – 1:0 за Милан.
Второто полувреме започна много силно за Милан. Още в 51-та минута удар на Бонавентура се отклони от тялото на Д’Амброзио и Ханданович само изгледа как кълбото мина на сантиметри от страничната греда. Тимът на Винченцо Монтела играеше с настроение, но вместо да отбележи втори гол, това сториха “нерадзурите”. В 53-та минута хората на Стефано Пиоло изпълниха бързо странично хвърляне, топката попадна в краката на Антонио Кандрева, който с топовен шут от границата на наказателното поле опита да скъса мрежата. Джанлуиджи Донарума нямаше какво да направи, освен да извади топката от мрежата.
Милан отговори по перфектен начин. В 58-та минута Сусо направи за смях Жоао Миранда в наказателното поле на Интер, “счупи му кръста” с финт към десния си крак, след което с него плъзна топката зад Ханданович – 2:1 за Милан. Така Сусо стана първият футболист на “росонерите”, който вкарва два гола на Интер от Златан Ибрахимович през 2012 година.
Интер натисна и опита да върне бързо гола. В 67-та минута Перишич стреля от воле от малък ъгъл след пас на Кандрева, но топката облиза страничната греда. В 71-та минута Икарди също излезе на стрелкова позиция, но отправи нескопосан удар. Освен това капитанът на Интер бе в засада.
В 82-та минута Донарума отрази коварен удар на Икарди, който отклони прострелно центриране на Перишич отляво. Младокът на вратата на Милан обаче внимаваше.
Така се стигна до втората минута на даденото продължение, когато след изпълнение на ъглов удар топката попадна към задната греда. Там дебнеше Иван Перишич, който се реваншира за пропуските си и отблизо изравни – 2:2.

Милан – Интер 2:2