Левски не се даде на Лудогорец пред пълен стадион

Левски и Лудогорец направиха равенство 0:0 в отложен мач от 1 кръг на Първа лига. На старта на сезона двата тима имаха ангажименти в евротурнирите и затова двубоят се игра днес, навръх Съединението на България. Празничният ден и очакванията за добър двубой изпълниха стадион „Георги Аспарухов“ с повече от 15 хиляди зрители. Голове обаче така и не паднаха, а двата тима завършиха с по 10 футболисти. Червен картон получи още в 36-ата минута вратарят на Левски Божидар Митрев, а в 79-ата минута съдията Никола Попов изгони и Сисиньо от състава на гостите.

Така след 7 кръг и изиграване на този отложен мач лидер е ЦСКА с 16 точки, втори е Лудогорец с 15, а Левски и Черно море имат по 14.

Още в 7-ата минута Лудогорец пропусна да открие резултата. Митрев спаси удар на Анисе, а при добавката Вандерсон от няколко метра не уцели опразнената врата. В 9-ата минута Мапуку имаше шанс в наказателното поле на Лудогорец, но вместо да стреля, тръгна да лъже вратаря Ренан и притичалият Пластун му отне топката. В 31-ата минута Натанаел от Лудогорец удари с ръка тичащия зад него Вутов, но съдията Никола Попов прецени, че няма нарушение и не извади картон за играча на гостите. В 36-ата минута обаче съдийската бригада взе решение да отстрани вратаря на Левски Божидар Митрев. Стражът излезе извън наказателното поле, за да пресече пас, но очевидно е играл с ръка и получи директен червен картон. Треньорът Делио Роси извади Жуниор Мапуку, а на негово място се появи резервният вратар Александър Любенов. Още до полувремето юношата на Левски имаше хубава проява и спаси добър удар на играч на гостите.

В 57-ата минута Димитър Димитров-Херо извади Жоао Пауло и пусна Кешеру. След това темпото на игра поспадна и интересните положения от първото полувреме намаляха значително. В 69-ата минута бе най-хубавата ситуация за домакините, когато Обертан стреля отдясно в наказателното поле, но топката излезе в аут. В тези минути си личеше липсата на нападател в „сините“ редици. В 79-ата минута и гостите останаха в намален състав, след като при спряла игра Сисиньо изблъска с две ръце Жорди Гомес, който се строполи на земята. След изравняване на статуквото в двата тима Левски погледна малко повече към вратата на Лудогорец. До гол обаче не се стигна и двата тима се разделиха при нулево равенство.

Източник: fakti.bg