За сега не се знае кои от тях да направи реалност.
Почти всеки месец Facebook организира т.нар. хакатони, през които позволява на служителите си да разработват каквито проекти искат. Така често се раждат някои от новите функции на социалната мрежа. Марк Зукърбърг представи последните победители в стрийм в своя профил, пише Vesti.bg.
Услугите все още са прототипи. Макар служителите на компанията да ги харесват, все още няма окончателно решение кои от тях да се превърнат в реалност.
Самият Зукърбърг обаче не крие кои от тях иска да види завършени.
Един от тези проекти е добавяне на поддръжка на GIF анимации в коментарите. „Според мен това ще бъде много широко използвано“, коментира Зукърбърг.
Друга функция, която основателят на Facebook иска, е възможност да се изпращат съобщения без интернет връзка. Това ще стане като телефоните използват собствените си WiFi модули, за да си препращат съобщенията. „Това е нещо, което отдавна мисля, че трябва да направим“, коментира Зукърбърг.
Друг проект е възможност за споделяне на снимки и видео галерии според това какво пишат потребителите в коментарите. Например, ако един потребител помоли приятелите си за снимки от последното парти и те ги публикуват като коментар към тази публикация, Facebook автоматично ще ги организира в обща галерия.
Третата функция, която може да стане реалност, е възможност потребителят да поиска от Messenger да разбере местоположението на негов приятел. Това ще може да се използва, когато има притеснения за сигурността на дадения приятел. Заявката ще показва брояч на телефона на потребителя. Ако той не я откаже за определеното време, местоположението му автоматично ще се разкрива на изпратилия заявката.
В по-далечно бъдеще очилата за виртуална реалност на Oculus може да получат контролери, които стават топли или студени. По този начин ще може да се симулира по-добре заобикалящата среда във виртуалния свят.