Знаете ли защо служи масичката, която се слага на пицата?

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Представете си учудването ми, когато открих, че моите колеги нямат представа за какво служи тази малка масичка върху пицата, когато я доставят.

Като малко и наивно момче, което се впечатлява от всичко, ясно си спомням, че попитах майка си „какво по дяволите е това?”, когато вкъщи доставиха пица с нещо бяло, пластмасово в средата на пицата.

Тя ми обясни какво е това.

бележка: Спомняте ли си да се е налагало да разчитате на вашите предци за отговорите?

Едно време баба ми ми каза, че пеенето на масата за вечеря кара ангелите да плачат и аз нямаше как да потвърдя или отрека. Слава Богу, че днес има Гугъл.

Но с новото ми познание за какво служи тази малка масичка върху пицата, (майка ми ги измиваше и ми ги даваше), организирах вечерно парти, на което продавах тези малки извънземни играчки за по 25 цента.

Попитах колегите си защо никога като деца не са питали за какво са тези малко пластмасови нещица , те просто отговориха:

Не съм се интересувал…

Били са толкова ентусиазирани от самата пица , че и пет пари не давали за пластмасовия аксесоар.

Ето и отговора приятели:

Тази малка, бяла, пластмасова масичка, като са ви давали мама и тате за маса на Барби, всъщност представлява „спасителят на пицата” – пица сейвър!

Да, истинското й име е „Пица Сейвър” и помага на нас и на пицата вече повече от 30 години.„Пица Сейвър” беше и прякорът ми като малка, защото като най-млада в семейството трябваше да държа невероятно горещата пица в скута си по-време на пътуването към къщи, за да не се изсипе сиренето от нея.

Истинският „Пица сейвър” е просто изобретение , което предпазва кутията на пицата да увисне от горещата пара и да кацне върху вкусните парчета на вашата вечеря, унищожавайки я.

И така приятели можем да благодарим за това изобретение. Според издание Гизмодо, дължим благодарност за „Ангелът пазител на пицата” на Кармела Витале от Дикс Хилс, Ню Йорк.

Тя създава спасителя на кутията през 1983 и подава документи за патент. Патентът е одобрен през 1985.

 

[elfsight_social_share_buttons id="1"]