16 „Точки на смъртта” дебнат шофьорите по пътищата на България, особено когато времето се затопля и трафикът се засилва, пише „Телеграф”.
\Сред тези опасни места са 66-ият километър на автомагистрала „Тракия” и 74-ият от автомагистрала „Хемус”, разказват преживели инциденти водачи.
На „Тракия” при дъжд на този километър има опасност да изхвърчите от пътя поради наклон на платното. Това е особено актуално при висока скорост.
На „Хемус” пък след края на участъка на автомагистралата следва път с много остри завои и все още ненастроилите се към тези условия шофьори лесно губят ориентация и попадат в произшествия.
Друга инфарктна отсечка за родните шофьори е пътят през Кресненското дефиле. Там концентрацията на нарушения и пътно-транспортни произшествия е особено голяма, а и тук са най-много челните удари, с най-много жертви.
През последните години лоша слава си спечели и отсечката Русе-Бяла, където концентрацията на ТИР-ове е особено голяма, пътят е тесен и това изнервя водачите.
На разстояние от 50 км има 7 трудни участъка, където всяка година има десетки жертви и стотици ранени.
Опасност от падащи камъни и скали, които мрежите не могат да удържат, има по пътя от Пазарджик към Пещера, Батак и Доспат. Опасен в това отношение е и пътят Асеновград – Пампорово – Лъки, както и един третокласен път след Доспат, около който има високи скали.
От „Пътна полиция” изнесоха данни за загиналите от началото на годината до 5 април. Според тях загиналите са 116 души. Първите дълги почивни дни предстоят след дни и през май, а именно при такива празници движението става особено интензивно и стават повече ПТП, отколкото е средното ниво.
Така че нека бъдем внимателни.