Верея се изравни с ЦСКА след нова победа

Абсолютният дебютант в родния елит Верея продължава отличното си представяне в Първа лига. Воденият от Александър Томаш отбор успя да победи и Ботев (Пловдив), надделявайки с 1:0 в последния мач от 4 кръг на шампионата. В герой за Верея се превърна Методи Костов, който в 20-ата минута отбеляза единственото попадение в срещата, оказало се и победно.

С прибавените три точки Верея събра 7 в актива си и се изравни в класирането с четвъртия ЦСКА. Както е известно, скромният тим от Стара Загора се справи и с “червените”, побеждавайки също с 1:0. И тогава, както и тази вечер, на трибуните на стадион “Берое” беше Димитър Бербатов. Бившият голмайстор на Манчестър Юнайтед се оказа кадемлия за приятелите си Томаш, Константин Мирчев и Тодор Кючуков, които до момента водят повече от успешно Верея в родния елит.

В 20-ата минута Методи Костов откри головата си сметка в Първа лига, откривайки резултата. Амаду Сукуна подаде на Илиян Йорданов вляво в наказателното поле на Ботев, откъдето той пусна към нападателя Костов, който направи точна добавка, опъвайки мрежата на Георги Георгиев за 1:0.

След получения гол играчите на Ботев се активизираха, а пропуските пред вратата на Пламен Колев се заредиха един след друг. Мерникът обаче изневери на бразилците Жоао Пауло и Фелипе Бризола, а с гола се разминаха още Тодор Неделев и Иван Стоянов. За разлика от домакинството на Славия преди седмица, когато “канарчетата” спечелиха с 3:2, тази вечер срещу Верея избраниците на Николай Костов демонстрираха старата си слабост – да не съумяват да вкарат на противника. Заслуга за това имат и домакините, които Томаш беше подредил отлично. През втората част отбраната на Верея почти не се пропукваше и “жълто-черните” дори не успяха да създадат реална голова опасност. Негативният за Ботев развой на мача в Стара Загора не се промени дори и след извършените от Костов три смени. Включването на Даниел Кутев, Серкан Юсеин и Наско Милев не даде резултата и “канарчетата” продължиха отчайващата си серия като гост – вече 9 месеца без победа навън.

“Жълто-черните” остават с 4 точки в актива и заемат десетото място във временното класиране.