Учени отрекоха теорията за християнска реликва Торинската плащаница, за която се твърди, че е било увито тялото на Исус след разпъването

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Според изследователи от Университета на Ливърпул (Великобритания) и Комисията за предупреждения за псевдо-научни изследвания, изследователите пишат в Journal of Forensic Sciences.

Десетки други евангелия – за които се твърди, че са написани от последователите на Исус или са приписани на други герои от Библията – бяха отхвърлени.

Те се смятали  неточни или   съмнителен произход – с титли като Евангелието на Юда, Евангелието на Мария и Евангелието на Тома.

Някои твърдят, че държат тайни святи учения, но са били отхвърлени от църквата като неподходящи за историята и ценностите на Исус.

Може ли изгубено Евангелие да се e превърнало в днешното Християнство, ако някога е било открито?

Едно от най-шокиращите изгубени евангелия – Евангелието на Ева.Откриването на  пъления текст  на Евангелието на Ева може да бъде голям шок за християнските теолози.

Евангелието на Ева се казва, че е било използвано от бобортите, за да оправдае свободната любов и да „издържи“ като метод на контрацепция.

Те също така консумират  спермата  като форма на причастие, което в римокатолическата вяра съдържа церемониалното хранене на хляб и пиене на вино в представянето на тялото и кръвта на Исус.

В цялият свят днес хората отбелязват Великденската неделя – денят, в който се смята, че Исус е възкръснал от мъртвите в конвенционалната история на Новия завет.

Никой не знае дали едно копие дори вече съществува от текста, който за пръв път е споменат от ранните християнски писатели.

Смята се, че е била разрушена от ранната църква някъде през 4 век – преди повече от 1600 години.

Учените стигат до извода, чехристиянска реликва от ленено платно, в която според преданието Йосиф от Ариматея увил тялото на Иисус Христос след неговото разпятие, няма нищо общо с смъртта на Исус и има само артистична стойност.

Въпреки правените изследвания още от 50-те години на XX век, като най-подробните са от 1988 г., когато три радиоактивни датирания по метода въглерод-14 показват, че плащаницата е от периода между 1260 – 1390 г.

Изследователите проведоха експеримент, използвайки манекен и участието на жив човек, за да разберат как кръвта от различни рани ще тече. Като проби бяха използвани донорна човешка кръв и течност със същите свойства. Бяха проверени различни пози на тялото, включително стоящи и лежащи с ръце, сгънати в слабините.

Учените сравняват получените кървави петна с тези, които са на Торинската плащаница. Този метод, известен като пръскане на кръв, се използва от съдебни лекари и криминолози за разследвания.

Оказа се, че могат да възникнат петна върху плащеницата само ако кръвта на гърба на ръката и предмишницата си кръв течеше по различни ъгли, което е невъзможно за легнало положение.

В първият случай, човек стои с вдигна ръка, под ъгъл от 45 градуса, а във втория случай ръцете трябва да бъдат повдигнати вертикално.

В допълнение, според учените и криминолозите, раната от шиш трябва да остави много по-голяма кървава следа . И тези следи, които са били намерени на платното, са незначителни и биха могли да се появят, ако предполагаемото тяло на Исус е било в изправено положение.

Видео:

 

[elfsight_social_share_buttons id="1"]