Уникален барелеф на Свети Георги Победоносец сътвори младият Петър Чорев от разложкото село Елешница.
Уникалният барелеф, издълбан от сръчните ръце на един млад, 27-годишен талантлив творец с помощта на чукове, секачи, длета и шлайфмашина, дава заявка да се превърне в най-голямата атракция в Разложката котловина. За направата му Петър Чорев издига триметрово скеле и опъва кабели за захранване на машините от родната си къща, която е на около 150 метра от скалата. Започва да работи върху проекта си на 10 юли, като използва за модел малка икона на светеца. Барелефът вече е напълно завършен, остава само да се монтира плоча с надпис.
Скромен, талантлив и много земен – това казват елешничани за автора на това произведение на изкуството. Петър Чорев е завършил Професионалната лесотехническа гимназия в Банско, специалност „Дърворезба“. Продължава образованието си в ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Благоевград, където завършва „Изобразително изкуство“.
Няма конкретна причина, която да е провокирала младия творец да извае Свети Георги Победоносец, а идеята му да направи нещо върху скалата, която е точно над прозорците на родната му къща, започва да се върти в главата му още през 2013 година. Четири години по-късно мечтата му е факт. Равносметката е няколко изгорели машини в процеса на работа от финия прах, много труд, себеотдаване и отделено време, но и много любов, вложена в едно уникално творение, и нито капка съжаление за предприетата стъпка.
„Просто ми се твори и исках да направя нещо хубаво, което да остане. Когато имам свободно време, винаги рисувам, но това ми беше една отдавнашна идея и мечта. Още отпреди три-четири години исках да направя нещо красиво и сега се радвам, че успях.
Дело на Петър Чорев е и стенописът на параклиса „Свети Илия“ в Елешница. Дарил е и две свои икони на местната църква „Св. Атанасий“. Първата – Плачещата Богородица, я дарява още през 2009 година на светлия християнски празник Великден, а втората – Богородица с младенеца, малко по-късно. Тя е с размери 1.00 м/0.70 м.
Предстои барелефът да бъде осветен, за което Петър вече е говорил с местния свещеник отец Костадин Касапинов.