Луксозен квартал с отлична панорама, нискоетажно строителство и множество екстри, включително басейни, фитнеси, барбекюта и проче екстри, започва да се строи на площ от 53 дка в боровата гора край „Картала“ във Велико Търново.
Вече са издадени и първите строителни разрешителни, които ще оформят истински „Квартал на богатите“ във Велико Търново. Целият район е разделен на 30 отделни парцела с различна площ, които се продават от агенции за имоти. Цената е 80 евро само за земята, пише „Борба”.
“Да, продаваме. Предстои и прочистване на подраста в отделните имоти, за да се оформят и границите. Вече са проектирани три къщи и една временна постройка. Всичко е изрядно“, коментира адвокатът, който контактува с потенциалните желаещи да закупят терени.
Суперлуксозни къщи с прекрасна панорама към Царевец, Арбанаси и Света гора, както и делтата на Янтра вече са одобрени насред боровата гора в кв. „Картала”. Баровските домове имат басейни и барбекюта, гаражи и са на по два етажа. Простират се на разгъната площ от над 200 кв. м, имат самостоятелни градини на няколко нива.
В района се оформя своеобразен Квартал на богатите. Доста имотни жители на старата столица, както и представители на архитектурните среди, със завист признават, че обектите тук ще надминават по внушителност, стил и пищност всичко, което е правено досега в града. Иначе абсолютно точно е спазено изискването за височина до 10 метра и нормативите за озеленяване.
Бъдещите обитатели на къщите ще могат да отдъхват и да се припичат край частните си басейни сред прохладата и чистия въздух на дърветата. Живущи в съседство припомнят и историята на създаването на старата болница, заради която ген. Гурко наредил да се разположат парчета месо в различни части на града и лечебницата да се изгради там, където то се развали най-бавно.
Тази екстра също засилва апетитите към мястото. Според брокери локацията е отлична и цената на готовите къщи може да надмине тази в Арбанаси. Крайната цена би ударила и милион, смятат запознати с имотния пазар.
Цялата борова гора е с площ от 53 дка, която е била създадена с доброволен труд преди половин век, за да спре свлачища към града, но вече предназначението й за тази цел е отпаднало.
Гората е разделена на 30 парцела от по декар, а съчетанието на природа и лукс се допълва и от това, че точно това е мястото, откъдето тръгват няколко екопътеки в посока Преображенския манастир и защитената по „Натура 2000” зона Търновски височини.
Ежедневно много хора минаваха оттук, за да отдъхват и се разхождат в най-живописното кътче на старата столица, но вече ще са принудени да заобикалят частната гора, която се подготвя за застрояване.