Сияна Тихолова взе златен медал от международен турнир по карате

Сияна Тихолова се завърна със златен медал от силния международен турнир по карате “Алеко’2017” в Свищов.

В него участие взеха над 300 каратеки от България и Румъния. Талантливата състезателка на СК “Компас” /Монтана/ спечели отличието на “ката” при децата до 7 години.

На финала след оспорвана битка тя се наложи с 3 на 2 гласа над представителката на един от водещите клубове у нас КК “Никон”. Без медал останаха другите двама каратеки на “Компас”.

На “кумите” Александър Върбанов имаше за съперник румънски национален състезател, носител на много международни награди.

Срещата между тях бе много оспорвана и завърши с минимален успех с 1:0 за представителя на Северната ни съседка.

В същата дисциплина загуба претърпя и Ивайло Ласло Домби. И двамата участваха във възрастовата група до 16 години.