Севиля обърна Реал (Мадрид) в дербито

Севиля победи Реал (Мадрид) с 2:1 в дерби от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Белия балет откри резултата с гол на Кристиано Роналдо. Мегазвездата на световния футбол се разписа в 69-ата минута от дузпа за 0:1. В 85-ата минута обаче бившият играч на домакините Серхио Рамос си вкара автогол за 1:1.

Фатална за гостите се оказа последната минута на мача, когато Стеван Йоветич се разписа и донесе победата на Севиля с 2:1.

Халфът от Черна гора вече има 2 гола от 2 мача за севилци след трансфера си след дебюта в четвъртък, когато отново се разписа във вратата на Кралския клуб, но в среща за Купата на краля.

Реал (Мадрид) остава лидер в класирането с 40 точки и мач по-малко от конкурентите. Севиля пък вече е втори с 39 точки, Барселона е трети с 38.

Преди почивката интересните положения бяха малко. Висенте Ибора и Самир Насри се разминаха с гола, шут на Васкес пък прелетя над гредата. Севиля създаде повече опасности и в началото на второто полувреме, като Васкес и Бен Йедер затрудниха максимално Кейлор Навас с ударите си. В 50-та минута пък Реал претендираше за дузпа за нарушение срещу Лука Модрич, но главният рефер не посмя да посочи „бялата точка“.

В 65-ата минута логичното се случи. Дани Карвахал се възползва от върната топка на Ескудеро, нахлу в наказателното поле, където беше спънат от Рико и съдията даде дузпа за гостите.
Кристиано Роналдо изпълни по перфектен начин наказателния удар и откри – 0:1. По този начин португалецът изравни легендата Уго Санчес. Двамата имат по 56 вкарани дузпи в испанското първенство, което е рекорд. Кристиано вкара 23-тото си попадение срещу севилци. Отделно откакто е в Испания Роналдо има 272 гола, точно колкото Лионел Меси за този период.

Имаше и скандален момент, защото точно преди да изпълни дузпата Роналдо уцели с топката умишлено съперник, но реферът Алехандро Ернандес не реагира.

Севиля обаче не се предаде и се добра до изравнително попадение в 85-ата минута. При центриране в наказателното поле на Реал Стивън Н’Зонзи натисна Серхио Рамос и защитникът отклони топката неспасяемо в собствената си врата – 1:1.

Във втората минута на добавеното време Йоветич се пребори за една топка до тъча, напредна към центъра и с невероятен фалцов удар с десния крак от 25 метра не остави шансове на Кейлор Навас – 2:1. Така Севиля прекъсна серията на Реал от 40 мача без загуба.