Психично болна жена нападна младо семейство на автобусна спирка в София

Жена на средна възраст прояви необяснима агресия спрямо младо семейство с две малки деца на автобусна спирка в София. Свидетели на инцидента станаха чакащите на спирката на автобус 413 на Румънското посолство в 13.40 часа в посока Телевизионната кула.

Докато чакаха автобуса изведнъж към семейството се приближи жена, която започна да крещи. Тя се нахвърли върху мъжа с крясъци и обиди. Той запази спокойствие и се опита да не обръща внимание на видимо неадекватната жена, но дъщеричката му започна да плаче и да го пита: „Защо ти се кара тази жена?” и добави: „Татко, тази жена ме плаши“. В този момент бащата се обади на полицията.\=

Въпреки сълзите на детето странната жена не спираше да вика и заплашва, че ще им се случи нещо лошо. Тя се закани да извика баща си, който щял да пребие бащата. „Няма да ви позволя да се качите в автобуса“ – викаше тя.

Разстроеното дете се гушна в баща си и семейството се отдалечи, за да успокои детето си. Жената продължи да вика и заплашва през изумените погледи на чакащите хора. Нещо повече – тя насочи агресията си към другите хора на спирката.

Преди да дойде полиция жената успя да се качи в автобус и да избяга. В този момент се чуха коментари, че тази жена е болна и да не се занимаваме с нея. Да, но силният стрес, който причини на едно малко дете остава. Как то ще разбере, че жената е болна и без причина се е нахвърлила върху баща му?

Според анализ на Евростат около 8 на сто от българите на възраст 18 и повече години страдат от различни форми на депресия. По неофициални данни у нас около 1 милион българи страдат от различни форми на депресия.

Според Националния център по обществено здраве и анализи у нас броят на българите с психични разстройства е около 127 хиляди и продължава да нараства.

Специалистите съветват, че психичното заболяване не може да се излекува веднъж завинаги и е задължително хората с психични разстройства да бъдат наблюдавани непрекъснато.

Как трябва да се действа в подобни случаи на агресия на публично място? Честа практика при подобни случаи е принудително въдворяване на лице, което не може да носи наказателна отговорност, в психиатрична клиника. След изтичане на срока на лечение обаче провинилият се излиза на свобода. Често се случва той да спре да си пие лекарствата и да стане агресивен отново.

Източник: Novini.bg

 

Следвайте ни в социалните медии