Приказката продължава – Гришо е на 1/2-финал

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира на полуфинал на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Българинът победи световния №11 Давид Гофен с 6:3, 6:2 и 6:4.

Мачът започна с ранен пробив за Григор Димитров, който поведе 3:0. Белгиецът обаче успя да върне пробива и изравни при 3:3. Нов силен гейм на българския тенисист му осигури преднина от 5:3 и Димитров се възползва, за да поведе със сет – 6:3.

Във втория сет отново имаше няколко пробива, но българският тенисист се възползва от несигурната игра на съперника си, поведе 5:2 и въпреки някои колебания увеличи аванса си, като спечели сета с 6:2.

В третия сет двамата печелеха геймовете си до 3:3, когато Григор Димитров успя да реализира пробив, след което затвори сета с 6:4, като спечели своя победен гейм на нула.

Това бе 10-та поредна победа на българина от началото на сезона.

Съперник на първата българска ракета на полуфинала ще бъде победителят от четвъртфинала между Рафаел Надал (Исп) или Милош Раонич (Кан).

Бях малко пасивен на моменти, но с всяка следваща точка намерих играта си. Доволен съм“, каза в интервюто след мача Григор Димитров.