Мотокрос: Силно българско представяне в Латвия

Петър Петров (Monster Energy Kawasaki) завърши на четвърто място в шестия кръг на Световния шампионат по мотокрос клас MX2 в Кегумс, Латвия. В първия манш на състезанието Петър финишира на шеста позиция, а във втория, след силен старт и каране само в челните позиции, българския пилот пресече финала четвърти.

С актив от 33 точки Петър стана четвърти в състезанието, в което участие взеха общо 34 пилоти. Това постижение на българина го изведе на четвъртото място в генералното класирене като след шест кръга той има 165 точки. Победител в Латвия стана водачът в генералното класиране Джефри Херлингс (КТМ). Херлингс спечели всички кръгове от началото на шампионата и е с пълен актив от 300 точки. Втори и трети съответно са Джеръми Суиър (230 т.) и Паулс Йонас (193 т.).

Другите ни двама представители в Гран При Майкъл Иванов и Иван Петров (и двамата с КТМ) останаха извън зоната на точките. Майкъл завърши на 26-то място в крайното подреждане, след като в първия манш беше 21-и, а във втория пресече финала на 23-то място. Иван Петров пресече финала на 30-то място като в маншовете беше съответно 23-ти и 29-ти.

Следващият кръг на Световния шампионат по мотокрос е в Германия на 8 май.