Локо Пловдив и Илиан Илиев продължиха агонията на Левски (видео)

Локомотив Пловдив и Левски врътнаха реми 2:2 в среща от втория кръг на Първа професионална лига. Така и двата тима са без успех след първите два кръга, след като врътнаха по две равенства.

Мачът започна прекрасно за домакините и още в 3-ата минута Марчев откри, но пък Нар изравни в 10-ата. Две минути след това Илко Пиргов направи безумна грешка и подаде на Адениджи, който овладя топката и без проблем направи обрата за ”сините” пълен.

В 65-ата минута Камбуров изравни, след като вкара своя гол номер 13 във вратата на Левски. Той вкара от дузпа, която бе доста спорна и бе свирена заради съмнително нарушение на Сандберг срещу Бакалов.

Шведът дебютира за ”сините” като десен бек, но се представи доста слабо и очаквано бе заменен.

Така след този мач Илиан Илиев продължава да няма домакинска победа срещу Левски. Асен Букарев от щаба на ”сините” пък бе изгонен заради реплики към четвъртия съдия.
Срещата започна изключително динамично и още в 3-ата минута домакините стигнаха до попадение с което откриха резултата.
Крумов центрира в наказателното поле, а Камбуров успя да свали топката, която бе засечена от Райков, но Йоргачевич успя да парира.
След това обаче кълбото стигна до Марчев, който с мощен удар успя да реализира. При удара му топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията.
Доста неочаквано обаче домакините се сринаха и само в рамките на две минути – между 10-ата и 12-ата обратът стана пълен.
В 10-ата минута Нар изравни. Аниете имаше два неуспешни опита за удар, като при първия Пиргов изби, а при втория топката срещна страничната греда. След това обаче тя попадна в крилото, което нямаше как да сбърка.
Две минути след това Адениджи вкара първия си гол за ”сините” в официален мач. Пиргов реши да подава на свой съотборник, но пасът му бе прекалено лек и африканецът успя да стигне до топката и с лекота да вкара.
През следващите минути обаче играта бе равностойна и я нямаше динамиката от първите минути.
В 21-ата минута Везалов стреля с глава след прекрасно центриране на Райков, но топката срещна гредата.
Постепенно темпото на игра съвсем поспадна и положенията пред двете врати тотално липсваха.
До края на полувремето нямаше кой знае какви ситуации, като в самия край на първата част удар на Костадинов премина покрай вратата.
Второто полувреме започна с добър шанс за ”сините”, но ударът на Прохазка се отби в тялото на Адениджи.
В 55-ата минута Амрауи центрира в наказателното поле на Левски, но Камбуров така и не успя да засече топката.
В 64-ата минута Бакалов падна в наказателното поле след много леко съприкоснивение със Санрберг и доста пресилена дузпа. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Камбуров бе точен от ”бялата точка”.

Левски опита преса в следващите минути, а в 79-ата минута Костадинов реши да центрира на празна врата, вместо да стреля, но в крайна сметка не се стигна до попадение.

Няколко минути след това Сашо Александров отправи удар, който обаче прелетя над вратата, а в 85-ата минута Камбуров направи невероятен пропуск, след като засече една топка и тя срещна напречната греда.

Две минути преди края се наложи Илко Пиргов да спасява вратата си след удар на Костадинов, а до края нямаше повече голове.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЛЕВСКИ 2:2