В края на януари под патронажа на Националната комисия за UNESCO – Германия над 100 национални групи имаха възможност да представят своята култура като част от културното наследство на германския град Манхайм.
Инициативата бе първа по рода си в Германия и се състоя в официалната заседателна зала на Общината.
Българската общност в града, която наброява между 6 и 7 хиляди души, бе представена чрез Българското дружество за подпомагане и развитие на образованието и културата, Българското студентско дружество „Бай Ганьо“ и Българската църковна община „Света Петка Търновска“.
Децата от българското неделно училище „Д-р Петър Берон“ в Манхайм и техните ръководители представиха културата на България под мотото „Кирилицата – културното наследство на българите“, а хореографът Мирослав Станев и гайдарят Георги Касабаджаков представиха магията на българската народна музика със звуците на тъпан и каба гайда.
Мирослав Станев и Анелия Доева-Ноймюлер, един от учредителите на Неделното училище и член на Родителския съвет, получиха свидетелства за вписване на кирилицата в списъка за културно наследство на град Манхайм и бяха обявени за посланици на световната култура на града.
Манхайм, вторият по големина град в провинция Баден-Вюртемберг във Федерална република Германия, има население от 350 000 души, сред които представители на около 170 националности.