Дори проливният дъжд не попречи на грандиозното “50 години номер 8”

Отборът на Христо Стоичков победи чуждестранните звезди с 4:1 в юбилейния мач “50 години номер 8” на националния стадион “Васил Левски”.

С бурни овации, тъпани и изпълнение на националния химн Камата беше посрещнат на терена. Преди самото начало, беше отдадена чест на покойния Трифон Иванов.

В 11-ата минута Красимир Балъков откри резултата в полза на “Стоичков тим”.14 минути след старта на двубоя, играта беше спряна, в чест на “Летящия холандец” Йохан Кройф, споминал се по-рано тази година.

Камата на три пъти пропусна да вкара през първото полувреме, като веднъж Хорхе Кампос го спря с невероятен рефлекс. Наско Сираков пропусна да материализира първата възможност в 6-ата минута, след което отстъпи мястото си на Димитър Бербатов. Последният също пропусна в края на първата част, когато бе изведен отлично от Йордан Лечков.

През началото на втората част дъждът се усили рязко. Това обаче не спря Стоичков и компания. Минути след подновяването на играта, точен бе Митко Бербатов с глава, след като засече перфектно центриране на Камата.

В 50-ата минута Мартин Петров смени Стоичков, който отново бе силно аплодиран. Две минути по-късно Петров с красив гол вкара за 3:0. Камата пък се завърна на терена след няколко минути извън игра. Легендата на няколко пъти пропусна да се разпише.

Минути преди края Людовик Жули отбеляза почетното попадение за символичните гости.

В последната минута Камата се разписа от дузпа за да оформи крайното 4:1.

Първата изненада за феновете беше биографично видео, разказващо за пътя от “В” група до най-престижното отличие – “Златната топка”. След това на зеления килим излязоха 100 гайдари и певицата Нина Николина, която изпълни космическата “Излел е Дельо хайдутин” пред близо 40 000 души.

През почивката на терена излязоха кметът на София Йорданка Фандъкова и министърът на младежта и спорта Красен Кралев, които връчиха на Камата отличие за специалните му заслуги. Последва участие на Орлин Горанов и Еделина Кънева, които изпълниха песен написана за Стоичков.