Барса и Меси разсипаха Еспаньол

Барселона разгроми Еспаньол с 4:1 в каталунското дерби от 16-ия кръг на Примера дивисион. Над всички на “Ноу Камп” отново беше Лео Меси. Аржентинецът блесна с няколко гениални изпълнения и беше с най-голям принос за триумфа над градския съперник.

С успеха “блаугранас” си върнаха второто място във временното класиране. Те имат 34 точки, на три зад Реал (Мадрид), който има 37 и мач по-малко. Севиля е трети с 33.

Еспаньол влезе уверен в дербито след девет мача без загуба и четири поредни гостувания в първенството без допуснат гол, но бързо свали знамената. В 18-ата минута Андрес Иниеста с далечен пас от собствената половина изведе Луис Суарес, който с първото си докосване финтира защитник и с изстрел по диагонала матира вратаря Диего Лопес за 1:0.

В 67-ата минута Меси прокара топката през краката на противник, после размина още трима бранителя и стреля, Хименес изби лошо и Суарес отблизо довкара за 2:0.

Секунди по-късно Меси отново навърза трима защитници в наказателното поле и подаде на непокрития Жорди Алба, който направи преднината класическа – 3:0. В 79-ата минута Еспаньол успя да намали. Централният защитник Давид Лопес завърши красиво атаката с шут в горния ляв ъгъл след пас на Жерар Морено отляво – 3:1. В 90-ата минута Меси изскочи зад централната линия при дълъг пас, пусна за Суарес, който му върна с копване над защитата и Лео небрежно вкара с външен фалц от въздуха през краката на вратаря фиксира крайното 4:1.