Бизнесменът Кирил Домусчиев бе преизбран за председател на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ) на годишно общо събрание на организацията в София. „Днес няма да отправяме политически послания. Вече разговаряхме с представители на всички големи политически партии и им връчихме списък с приоритети, които са важни за цялата държава“. Това заяви пред работодателите Домусчиев, цитиран от „Труд“. На въпрос какви цели си поставя начело на КРИБ през следващите две години, той изтъкна намаляването на бюрокрацията и запазване на ръста на икономиката. Кирил Домусчиев е роден на 18 април 1969 година в град София. Кирил Домусчиев притежава Магистърска степен по „Индустриален мениджмънт“ от Техническия университет в София и средно образование в Испанска езикова гимназия, гр. София. Той e главен акционер и заема най-високи позиции в много компании.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Не е изключено Роман Волков – командирът на Ту-154, който се разби край Сочи на 25 декември миналата година, по време на излитането на самолета да е изпълнявал функциите на втори пилот.

Това пише „Новая газета”, позовавайки се на експерт, който 10 години е бил командир на Ту-154. По думите му, излитането е изпълнено от пилот с голям летателен опит, но натрупан на други самолети, като например Ан-72.

„На борда се е намирал старши инструктор – пилот от войскова част 42829, подполковник. Той е летял на Ан-72. И в Сирия е летял – или за смяна на екипажа, или за проверка.

Предполагам, че намиращият се на борда инструктор в Сочи е отишъл до Волков и да му е казал: „Роман, дай аз да излетя! Какво, не съм ли пилот?”.

А Волков не е могъл да откаже на по-старшия по звание и  длъжност”, смята експертът.   По думите му, при излитане единият пилот е длъжен да държи щурвала, а другият – да управлява задкрилките и шасито.

 „На 5-10 метра трябва да прозвучи командата „Прибери шасито!”, но никой не дава такава команда. Това означава, че Волков не е управлявал самолета по време на излитане. Шасито трябва да се прибере от този, който е в креслото на втория пилот.

Но той, на първо място, държи щурвала, и на второ –просто не знае как се прибира шасито на Ту-154.  От мястото на първия пилот Волков се протяга към ръчката, с която да прибере шасито, но хваща тази за управление на задкрилките и ги прибира.

Какво се случва после? Скоростта е още малка. За да не се разбие машината, пилотът започва да дърпа щурвала към себе си. Те разчитат на нормално излитане, но не разбират, че задкрилките са прибрани и дърпат щурвала към себе си. Задейства се сирената, червената лампичка за критични ъгли на атака започва да мига…

Най-простият начин за излизане от такава ситуация е да се пуснат задкрилките дори на 15 градуса и незабавно да се прибере шасито. Това би осигурило подемна сила, която би помогнала на самолета да не падне. За жалост, това не е било направено и самолетът е паднал”, казва специалистът.

Самолетът Ту-154 на руското министерство на отбраната, изпълняващ курс към Сирия, се разби над Черно море в края на декември. На борда му имаше 92 души, сред които легендарният ансамбъл „Александров“. След инцидента нямаше оцелели.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]