Каракачанов предизвика ГЕРБ на дебат за национална сигурност и външна политика

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

„Ние сме първата официално обявна кандидатпрезидентска двойка и към момента нямаме опоненти. Коалицията между патриотичните формации беше плод на около месец-месец и половина разговори между „Патриотичния фронт“ и „Атака“. Ние не вдигахме особен шум, за разлика от други, които водеха преговори пред медиите и накрая таман се разбраха и взеха, че се изпокараха. Вместо това ние просто изяснихме какво ни разделя като партии-конкуренти в патриотичното пространство. Ние просто нямаме различия по отношение на визията какво трябва да представлява България“.

Това заявиха днес в Русе Красимир Каракачанов и Явор Нотев, които са издигнати съответно за президент и вицепрезидент от „Патриотичния фронт“ и „Атака“, като уточниха, че зад тях са „поне още 7-8 извънпарламентарни партии и сдружения“.

„Каним кандидатпрезидентската двойка на ГЕРБ на дебат на тема – „Национална сигурност и външна политика“, защото това са основните правомощия на президентската институция, а не да си говорим кой какви чешмички е построил и какви ленти е отрязал. Ако имаме предвид сега действащия държавен глава – това може да е всичко, но не и пример за това как се защитават интересите на България. Това е може би най-слабият държавен глава в историята на България“, каза още Каракачанов, цитиран от „Топновини“.

Той отчете няколко основни приоритети, които трябва да се следват по отношение на външната политика и националната сигурност. Сред тях е довършване на оградата по границата с Турция, като за месец следва да се изградят още 60 км., като по думите на Каракачанов, това е практика в цяла Европа.

Освен това кандидатпрезидентската двойка Каракачанов-Нотев ще настоява още за включване на армията, както и на регламентирани с наредба на Министерски съвет доброволни формирования, които заедно и с полицейските патрули да охраняват по-добре границата.

„Ние няма да позволим нелегалното навлизане на територията на България на големи групи хора. България трябва да използва силовите възможности на своите ведомства за противодействие на това. Няма нито един международен документ, нито един международен акт, което да ни задължава или да задължава, която и да е друга държава, да пропуска големи групи хора нелегално да преминават от една територия в друга“, каза още Каракачанов, като определи практиката тези хора да са настанявани в лагери от открит тип като порочна, която може да превърне България в гето.

В тази връзка той бе категоричен, че трябва да се настоява и за по-голяма помощ от Европейския съюз за противодействие на вълните от нелегални емигранти.

„С известна горчивина можем да кажем, че нашите прогнози в най-лошия им вариант се сбъдват. Те се сбъдват ежедневно. Те са същите, които стават повод политици и общественици, които са ни нападали сега да започнат да говорят с лексиката на „ВМРО“, „Атака“ и „Патриотичния фронт“. Всеки може да види какво е направено досега и какво не е направено. С пълно съзнание за възможностите, които дава президентската институция в сегашния й формат, ние сме поели по отговорния път да защитим нашите кандидатури и с цялата отговорност към българските граждани да поемем практически разрешаването на тези въпроси, които са близки до сърцето и съзнанието ни. Решенията, които виждаме като работещи, са решения по убеждение, не налагат маневри, обяснения и извинения за предишни наши позиция и решения. Затова участваме в тази надпревара със съзнанието за отговорността пред бъдещето на България“, заяви от своя страна Явор Нотев.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]