Роднини на убитото бебе: Лютви Местан е човек с повече познати, връзки – може да го изкарат невинен!

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Опасения за честността на процеса срещу лидера на ДОСТ Лютви Местан споделиха пред камерата на bTV близки на семейството, което пострада при катастрофата с негово участие.

Тежкият пътен инцидент отне живота на 6-месечно бебе, пострадаха родителите му и другото им дете. Политикът е пуснат под гаранция, повдигнато му е обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост. Той заяви пред медиите, че другата кола се е движела с превишена скорост и го е ударила челно в насрещното. И допълни, че е покрусен от станалото.

Братовчедът на нейния водач Юсеин обаче разказа версията на семейството: „Доколкото сме разговаряли с Юсеин, той твърди, че не се е движил с превишена скорост. Видял е колата (която идва от път без предимство – б.р.), но си е помислил, че господинът ще спре и ще му даде предимство. Другата кола е излязла внезапно на пътя и той просто е нямало как да избегне удара, опитал се е максимално да се изтегли вляво”.

Чичото на водача подчерта, че „10 000 лв. (размерът на гаранцията на Местан – б.р.), 100 000 лв. за него са джобни пари”. Друг близък допълни: „Той е човек с повече познати, връзки – може да го изкарат невинен”. Всички казват, че Юсеин е добър шофьор и до момента не е имал проблеми на пътя. Детето му все още не е погребано – родителите са в болница с травми, макар и не животозастрашаващи.

„Трябва да се преосмисли концепцията за този път, защото там очевидно има проблем на всяко кръстовище. Необходими са спешни мерки за обезопасяване и промяна на дизайна на тези кръстовища“. Това пък заяви пред БНР Диана Русинова от Института за пътна безопасност, който днес ще направи независим от институциите оглед на мястото на произшествието с лидера на партия ДОСТ Лютви Местан. Експерти от организацията вече са направили анализ по визуалната информация, достъпна онлайн.

„Дизайнът на пътя в този участък трябва да бъде сериозно преосмислен и най-после да се заговори за ревизиране на пътната инфраструктура – да се направи независим одит на всички участъци с повишена концентрация на ПТП-та, включително и този. Трябва да се направи тази ревизия в спешен порядък и да се изработят мерки, в които да се инвестира, за да може пътищата да осигуряват безопасност. Трябва да отворим и темата за обезопасителната система в колите ни – столчетата. Има неща, за които трябва да се помисли, извън самия инцидент“, коментира тя в интервю за предаването „Преди всички“.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]