Какво се случва ако снимаме човек докато спи?

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

В  социалните мрежи постоянно излизат различни моди в снимането – „патешките устни“, кадри от типа „следвай ме“, селфи в огледалото, обзор на хранителното меню през деня и най-вече по празниците…

Снимки на спящи деца и възрастни също са на особена „почит“ в социалните мрежи .

Съществуват редица вярвания, че не трябва да се снима човек, докато спи. Някои звучат съвсем налудничаво, други ни карат да се замислим, посочва Dariknews.

Най-популярното вярване е, че душата на спящия човек напуска тялото. В това състояние той е абсолютно беззащитен и заснемането му в периода на „малката смърт“, както някога са наричали съня, може да повлияе негативно на неговата енергия.

В някои религии снимането на спящ човек е забранено.Последователите на исляма  вярват, че не бива да се снима човек, докато спи, така както са забранени скулптурите и изображенията на хора и животни от шериата.

Друга мистична причина, изтъквана от по-религиозните, гласи, че снимайки спящ човек, може да изплашим неговият ангел хранител. Според лечителите и енерготерапевтите на снимка, заедно с човека се отпечатва и неговото енергийно поле. По време на сън това поле значително отслабва. Използвайки снимка на спящ човек, врачки и баячки могат лесно да му направят заклинание или магия.

И далеч по-логични причина, поради които не трябва да снимаме спящи хора – просто могат да се събудят и сериозно да се изплашат. От биологична гледна точка по време на сън в тялото на човек се синтезира мелатонин, който регулира сърдечния ритъм.За правилното синтезиране на този хормон е особено важно спането на тъмно и в спокойна атмосфера. Събуденият от светкавицата на фотоапарата човек ще бъде неспокоен и раздразнен.

И чисто естетично – човек невинаги е красив, докато спи. Сънят отпуска мускулите и се променя изражението на лицето.

[elfsight_social_share_buttons id="1"]