Втора Синя Луна ще се издигне над нощното небе на 31.03

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Първата пълна синя луна през март се наблюдаваше в петък, 2 март – появи се най-пълно в 12.51 часа GMT.

Тази луна е известна като „червей“ и е обявена от индианците, тъй като изгряващата луна е отбелязала началото на годината, когато температурите започват да се затоплят и земните червеи ще започнат да се появяват.

Червеят Луна е известен също като Сап Луна, Кроу Луна или Постна Луна.

Сега в небето ще се появи втора пълна синя луна, на 31 март 2018г. 

Тогава е пълнолуние в 15:37 ч. наше време, пише „Астро Телеграф“.

Луната ще се появи най-пълно в около 13:00 ч. GMT.

Сините луни са втората пълна луна, която се покачва в рамките на един календарен месец и се предполага, че е доста рядко.

Тъй като те се случват само на всеки 2.7 години, събитието на луната помогна да се измисли думата „веднъж на синята луна“.

По-старото значение обаче определя „Синята луна“ като третата пълнолуние в сезона, който има четири пълнолуние.Кралската обсерватория Гринуич каза, че сините луни обикновено се случват само веднъж на всеки две до три години.

Афалоя Уибосън, астроном в Кралската обсерватория в Гринуич, заяви: „Очаква се март да има два пълни спътника, което според съвременната дефиниция означава, че тази година ще има две сини луни“.

Следващата Blue Moon няма да се случи до 31 октомври 2020 г., което ще бъде втората супер луна за един календарен месец.

„Повечето Сини Луни изглеждат бледосиви и бели, неразличими от всяка друга луна, която някога сте виждали“, според НАСА.

“ Издигането на втора пълнолуние в календарен месец не променя физическите свойства на самата луна, така че цветът остава същият.“

31-месечната супер луна е известна като Сап Луна.

Тази година вече видяхме рядкото небесно явление през януари, когато се появи рядка супер синя кръвна луна над земята.

Невероятното събитие се състоеше от супермон, синя луна, кръвна луна и лунно затъмнение.

Видео:

[elfsight_social_share_buttons id="1"]