11 тайни, които туристическите компании не искат да знаете

[elfsight_social_share_buttons id="1"]

Започнете от рано, но не твърде

Понякога цените се менят само с едно мигване на очите. Затова, ако търсите евтини полети, най-добрите оферти за вътрешни са около 47 дни преди датата, а за международни – около 60 дни.

Рядко компаниите ще предоставят по-ранни дати заради конкуренцията.

Следете сайтовете

Ако искате да намерите най-добрата за вас оферта, следете редовно любимите ви сайтове. Цените се менят много бързо, но така ще се ориентирате коя е най-ниската цена, която може да получите за вашето пътуване.

Ако харесате оферта – вземете я веднага, защото до края на деня може да я няма.

Четете внимателно условията

Ако сте резервирали полет, вижте дали трябва да принтирате бордната си карта вкъщи, за да не плащате допълнителни такси. Проверете внимателно и количеството багаж, което може да носите.

Същото е и при хотелското настаняване. Има хотели, които взимат допълнителни такси, затова се запознайте с условията, преди да направите резервация.

Доверете се на туристическия си агент

Въпреки застраховката, която имате, и телефоните за спешни случаи, които ви се дават, уверете се, че агентът, който прави резервацията ви, е доверен човек. Той може да ви помогне от разстояние, ако нещо се обърка, ако загубите документи или билети.

Ако правите резервацията си онлайн, уверете се, че сайтовете, през които това става, са изпитани и ви гарантират защита.

Поставете си реалистичен бюджет

Ако пътувате около Коледа и Нова година, не очаквайте цени като при всекидневните полети. По-добре резервирайте, за да сте сигурни, че ще имате билет, ниски цени и промоции няма как да получите покрай тези празници.

Не се отчайвайте, ако сте забавили резервацията

Ако не сте имали време за резервация или сте изпуснали момента за най-ниската цена, не се отчайвайте. Бъдете гъвкави и проверете за резервация в последния момент, за последни места или за полети в по-неудобно за повечето хора часове.

Обикновено тогава цените са по-ниски и ще може да се възползвате.

Не бъдете твърде пестеливи

Когато се опитвате да пестите, бъдете разумни. Не е нужно да прекарвате по 10-12 часа между полетите, за да спестите няколко десетки лева. Понякога това може да се окаже кошмарно пътуване и не си заслужава спестените пари.

Махайте кукитата от сайтовете, които посещавате

Сайтовете са по-умни, отколкото си мислите и оставяте следа, когато посетите някой от тях. След това той започва да ви обсипва с оферти, които често са на по-висока цена. За да избегнете това, изтрийте историята на търсене.

Бъдете гъвкави с датите

Ако имате възможност, избягвайте тръгването или прибирането непосредствено преди или след официални празници. Така само за два-три дни преди или след датата, ще намерите по-ниски цени. Правило, което важи както за самолетните билети, така и за хотелите.

Правете резервация в родната си валута

Когато правите резервация за вътрешни полети или полети между чужди държави, задавайте валутата, в която плащате (евро или лева). Така ще спестите разликата в прехвърлянето между валутите.

Възползвайте се не само от мрежата

Освен интернет пространството, има и приложения, които ще ви предоставят полезна информация за ниски цени на хотели или полети. Например Hopper ще ви уведоми веднага, щом цените на полетите паднат.

Източник: profit.bg

[elfsight_social_share_buttons id="1"]