“Златен” Ибрахимович донесе първи трофей за Жозе в Юнайтед (видео)

С изключително ценен гол на Златан Ибрахимович в 83-ата минута отборът на Манчестър Юнайтед победи Лестър с 2:1 и спечели трофея „Къмюнити Шийлд“ в Англия. Това е първи трофей за новия мениджър на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо, който направи официалния си дебют именно с тази среща.

Преднина за 1:0 за Юнайтед даде Джеси Лингард в 32-ата минута, а за Лестър за 1:1 изравни Джейми Варди в 52-ата минута.

Успехът в „Къмюнити Шийлд“ е 21-ви за Манчестър Юнайтед, а Лестър пък игра за първи път за трофея от далечната 1971-а година.

Любопитен факт е, че този трофей придоби славата на прокълнат, тъй като нито един от последните пет носители по-късно не успява да спечели титлата в Англия.

Първото полувреме на двубоя бе равностойно, като брилянтна индивидуална акция на Джеси Лингард донесе преднина за Юнайтед след първите 45 минути. Лингард демонстрира класата си в 32-ата минута и преодолявайки няколко защитници на Лестър, вкара за 1:0.

Преди това в 11-ата минута Антони Марсиал пробва мерника си по посока вратата, пазена от Каспер Шмайхел, а малко по-късно и Уейн Рууни отправи не лош удар, но без успех, тъй като стражът на шампионите реагира навреме.

Последваха добри минути за Лестър, като на два пъти Шинджи Оказаки застраши мрежата на Давид де Хеа. В 19-ата и 21-ата минута Оказаки бе замесен в опасни акции на „лисиците“. Джейми Варди също притесни защитата на „червените дяволи“ в 26-ата минута, но не успя да се разпише.

След попадението на Лингард, Лестър не успя да реагира до края на полувремето и резултатът се запази 1:0 за Манчестър Юнайтед.

След почивката Лестър обаче стартира по-активно и успя да изравни с красив гол на Джейми Варди. Нападателят на шампионите се възползва от грешка в защита на Маруан Фелайни и изравни за 1:1 в 52-ата минута на двубоя.

Воденият от Жозе Моуриньо Юнайтед опита да върне отново преднината си, като в 58-ата минута Уейн Рууни пробва обещаващо центриране, но без нищо опасно пред вратата на Лестър. „Червените дяволи“ останаха без Джеси Лингард в 62-ата минута, който се контузи и бе сменен принудително от Хуан Мата.

Рууни пак пробва да застраши вратата на Каспер Шмайхел в 69-ата минута, като резултатът остана 1:1.

Двата тима имаха по още една възможност за гол в следващите минути. Златан Ибрахимович отправи изстрел в 79-ата минута, а две по-късно Ахмед Муса пропиля отличен шанс за „лисиците“.

Златан Ибрахимович, който в този сблъсък записа официален дебют за Юнайтед, обаче не сгреши в 83-ата минута и засичайки центриране на Антонио Валенсия, вкара с глава победния гол за 2:1.

До края на мача Лестър не успя да навакса пасива си отстъпи в битката за трофея „Къмюнити Шийлд“.

Стартовите състави:

Лестър: Шмайхел, Симпсън, Морган, Хут, Фукс, Дринкуотър, Кинг, Марез, Олбрайтън, Оказаки, Варди

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Байли, Блинд, Валенсия, Шоу, Фелайни, Карик, Лингард, Рууни, Марсиал, Ибрахимович