Варненският автомобилен спортен клуб “Flat-Out Motorsports club” отново на ниво

Автомобилните състезатели на автомобилен спортен клуб „ФЛАТ-АУТ” – Варна (Flat-Out Motorsports club) завършиха успешно “Писта Стара Загора 2017”.

Варненските пилоти от “Flat-Out Motorsports club” взеха участие във всички серии на състезанието.

В серия Спорт, клас RC4, на второ място финишира Петър Обретенов /Citroen Saxo/, който зае и осмата позиця в генералното класиране. Битката между него и лидерът във връменното годишно класиране – Филип Игов /Peugeot 106/, за първото място в класа бе изключително оспорвана и интересна за зрителите на надпреварата. Двамата пресякоха финала след 12 обиколки с разлика от три стотни.

Боян Стоянов /Renault Megane/ представи отбора в серия Туринг и се класира на 4-то място, като достойно защити позицията си от атаките на Светослав Ковачев /VW Golf/ и на финала разликата между двамата беше почти три секунди. Класирането на Боян при „туристите“ допринесе и за спечелването на отборна титла.

В серия Макси, до 3500 куб.см., отборът бе представен от своите титуляри – Стефан Либертинов /Fiat Uno/, който е и шампион в тази серия за 2016г., Николай Георгиев /BMW M3/ и Ясен Обретенов /BMW E30/. Ясен се качи на почетната стълбичка, заемайки втората позиция в класа си и 4-то място в генералното класиране, а Николай финишира плътно зад него и зае третото място, съответно и петата позиция в генералното класиране. Поради възникнал технически проблем по автомобила на Стефан Либертинов и въпреки усилията, положени от неговия екип, той отпадна от надпреварата.

Отборът на„ФЛАТ-АУТ” – Варна (Flat-Out Motorsports club) зае и третото място в отборното класиране на „Писта Стара Загора 2017” благодарение на доброто представяне на пилотите Боян Стоянов и Ясен Обретенов. Това бе третото участие на варненския тим в състезанията от шампионата по затворен маршрут.

Организаторите на мероприятието се бяха погригижили и за настроението на всички присъстващи през време на паузите между сериите.

Откриването на надпреварата започна с представяне на „ENEOS CUP“ – автомобили с еднакви спецификации, които ще обособят своя серия в този шампионат от началото на следващия сезон, дрифт шоу, както и ретро парад, като за последния, Стефан Либертинов допринесе със своя Ford Mustang от 1966 година.

Следващото състезание, в което отборът на “Flat-Out Motorsports club” ще вземе участие е „Писта Бургас 2017“, което ще се проведе на 14. и 15. октомври.