„Ученическа купа Варна“, състезание което се провежда в шест вида спорт – мини футбол, волейбол, стрийтбол 3х3, лека атлетика, шахмат, тенис на маса

Цел на проявата е популяризиране на двигателната активност и спорт сред деца и младежи.

В първата дисциплина при учениците от 5-7 клас за участие се явиха 6 отбора, а във възрастовата група 8-10 клас – 5 отбора.

След приключване на състезанията, на принципа всеки срещу всеки, класирането е следното: 5-7 клас

1. ОУ „П. Р. Славейков“

2. СУ „Гео Милев“

3. ОУ „Г.С.Раковски” 8-10 клас

1. МГ „Д-р П. Берон“

2. Първа ЕГ 3. ВТГ „Г. С. Раковски“

Всички отбори, класирани в призовата тройка, получиха купи, медали и грамоти, подписани от кмета Иван Портних, както и комплект демонстративни дъски за шахмат.

Успоредно с това в многофункционална спортна зала

Първа езикова гимназия се изиграха и срещите по хандбал за учениците от 11-12 клас юноши и девойки.

При юношите в състезанието се включиха 5 отбора.

В оспорваната конкуренция във финалния мач между ПГТ „Проф. д-р А. Златаров“ и

Професионалнта гимназия по електротехника по-добри се оказаха учениците от гимназията по туризъм, които победиха съперника с резултат 19 на 12.

На трето място остана тимът на ВТГ „Г. С. Раковски“.

В неделя сили премериха и девойките, възрастова група 11-12 клас, сформирани в 3 отбора.

След напрегнати двубои доминиращи се оказаха ученичките от Първа езикова гимназия.

Среброто остана за представителките на ПГТ „Проф. д-р А. Златаров“, а бронзовите отличия спечелиха девойките от ПГСАГ „Васил Левски“.

Първите отбори в класирането за всички спортове продължават участието си в областните състезания.

До 2-ри февруари всички училища трябва да подадат заявка за участие в състезанието „Ученическа купа Варна“, което се провежда в шест вида спорт – мини футбол, волейбол, стрийтбол 3х3, лека атлетика, шахмат, тенис на маса.

Срещите по шахмат и хандбал за ученици от 11-12 клас, част от Общински ученически игри 2017/2018 г., приключиха в събота и неделя, съобщиха от дирекция “Спорт”.