Радева взела дизайнерската рокля само за срещата с Макрон

Първата дама на Франция Брижит Макрон пристигна сутринта на официалната церемония в “Евксиноград” облечена в дизайнерска рокля на “Луи Вюитон”. Тъмносиният тоалет е украсен с два тесни набрани волана при бюста. Единият е обшит с пайети, оформящи шарки на питон.

В петък сем. Макрон беше на официално посещение в Румъния, където 64-годишната дама отново заложи на тъмносин модел на същата марка.
Роклята, с която бе в България, е с любимата дължина на Брижит Макрон – пет пръста над коляното, с която предизвика бурни дискусии в световните медии при първите си публични появи.

Дизайнерският тоалет струва 3500 долара, пише “24 часа”.

Първата дама на Франция беше с чорапогащник и затворени обувки, както е прието да са облечени дамите на официални събития според строгия дипломатически протокол, който обаче отдавна е нарушен, тъй като 21 в. разчупи табутата и традициите.

За визитата си у нас тя избра класически черни кожени обувки с тънък ток и остри върхове. Отново са на “Луи Вюитон”. Елегантните обувки са с 10-сантиметров ток, а цената им е $ 745. Модната къща предлага и по-нисък вариант, чиято височина е 6,5 см. С приблизително такава височина бяха сандалите в екрю на Десислава Радева. За разлика от своята гостенка тя се спря на модел с отворени пети и пръсти, без чорапогащник.

Съпругата на българския президент не отстъпваше по елегантност на френската първа дама. Десислава бе със светлосиня рокля до коляното с големи декоративни бели копчета и леко разкрояваща се в долната си част. Тоалетът е от колекцията пролет-лято 2017 г. на “Долче и Габана” и струва около 1450 евро.

Радева взела тоалета специално за случая назаем, часове след края на визитата на Макрон роклята бе върната. Тоалетът е подбран според протокола за случая – разходката в градината и неформалната обстановка, в която премина срещата между първите дами, коментираха специалисти.

Радева бе със сандали, които вече веднъж носи на празника на Варна. Преди време от “Дондуков” 2 обясниха, че тя няма свой бюджет за тоалети и каквото и да купи, го прави с лични средства и от заплатата на мъжа си.

В реклама за България се превърна срещата ѝ с мадам Макрон, докато политическите мъже обсъждаха държавни дела. Протекла като между добри познати, двете се разбирали добре и разговорът вървял свободно, разказаха наблюдатели. Брижит била много земен човек и двете със съпругата на Радев си паснали много. По програма срещата им трябваше да продължи до 13,30 ч, но останаха заедно почти час и половина над предвиденото.

Първо двете се разходиха до ботаническата градина и двореца в Балчик. Брижит била толкова очарована, че на няколко пъти изразила съжаление, че Еманюел не е с нея да види тези красоти. И заявила, че има малко места по света, където иска да се върне пак, но това е едно от тях.

Докато се разхождали из градините с рози, Радева ѝ разказала за българската роза, чието етерично масло е в основата на много световни козметични и парфюмерийни марки и се цени и във Франция.

След това двете дегустирали вино от избите на двореца – пино ноар с розови листа, което толкова харесало на френската първа дама, че тя настояла да бъде опитано и от всички от екипа ѝ. В градината те били спирани от много посетители за снимки. Брижит си поговорила с френски туристи, а от плажа група руснаци започнали да скандират “Вечна дружба Русия – Франция – България”.

Г-жа Макрон дори съжалила, че не си е взела бански.

Дамската среща продължила с обяд в известен ресторант с невероятна гледка към морето. Там танцьори от Варна им представили типичния за региона фолклорен танц с дървени лъжици. Десислава изненадала гостенката си с красива картина с българска шевица и с две книги на френски език – “Време разделно” на Антон Дончев и за България – “Розата на Балканите”.

Брижит пък подарила на домакинята си порцелан от най-старата френска фабрика.

Преди да се разделят, Радева показала на гостенката си френската “следа” в двореца в Евксиноград – под главната тераса е вграден централният фронтон от покрива на замъка Сент Клу, в който са се венчали родителите на Фердинанд. Той изобразява френския кралски герб. След разрушаването на замъка е бил пренесен камък по камък в България във вагон на “Ориент-експрес” през 1891 г.

 

Следвайте ни в социалните медии