Плоския корем вече не е мит! Избягвайте тези храни и много скоро ще видите разликата

Не е лесно коремът ни да изглежда плосък, въпреки че именно това е признак за добро здраве. Оказва се, че много от иначе полезните храни предизвикват неговото подуване, пише Daily Express, цитиран от tialoto.bg

Специалисти обясняват, че не е добре за имащите проблеми със стомаха да консумират често мляко и ябълки.

Британската нутриционистка Рианън Ламбърт казва: „Една ябълка на ден държи доктора далеч от мен“.

Все пак тя допълва, че заради богатото си съдържание на захари и фибри, полезният плод може да предизвика подуване и стомашни газове.

Вижте ТУК какво не трябва да ядете на празен стомах!

„Джънк фуд“
Всеизвестно е, че т. нар. „джънк фуд“ има ниска хранителна и здравословна стойност. Именно тази храна е сред причинителите на неприятни стомашни усещания. В нея има много химикали, които водят дори до възпаления, напомнят експертите.

Лук
Друг виновник за подуване на стомаха е лукът, въпреки че се използва в малки количества. Причината са съдържащите се в него фруктани – разтворими фибри, които предизвикват дискомфорт при индивиди с непоносимост към тях. Особено предпазливи трябва да сме ако се консумира в сурово състояние.

Сол
Солта предизвиква задържане на течностите в човешкото тяло.

Газирани напитки
Газираните напитки също предизвикват стомашен дискомфорт, тъй като съдържащият се в тях газ се „улавя“ в тялото. Един от най-големите „газирани виновници“ за подуване на стомаха е бирата, в състава на която влизат ферментиращи въглехидрати като ечемик и пшеница.

Пшеница
Зърнената култура е сред популярните причинители на стомашно подуване, особено при хора, страдащи от непоносимост към глутен.

Млечни продукти
При повече от 65 процента от глобалното население липсва ензим за разграждане на лактозата. Това означава, че млечната захар от стомаха преминава към дебелото черво, където образува често болезнени газове.

Леща
Изобилстващите от фибри продукти, и в частност лещата, която е сред най-богатите на растителни влакна храни, допринасят за образуването на големи количества газове.

Следвайте ни в социалните медии