Меси се завърна за Аржентина с победен гол

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси се завърна с победен гол за Аржентина срещу Уругвай за успеха с 1:0 в световната квалификация помежду им. Така „гаучосите” оглавиха групата в зона Южна Америка с 14 точки. Уругвай остана втори с 13 точки. Меси се бе отказал от националния тим след загубения финал на Копа Америка от Чили след дузпи, но в крайна сметка реши да се върне в отбора и в 42-ата минута вкара гола за успеха над “урусите”. Домакините играха с човек по-малко цяло второ полувреме след червен картон за Пауло Дибала в края на първата част, но въпреки това удържаха аванса си.

В изпълнената с много нарушения и много битка по терена среща аржентинците можеше да поведат в 32-ата минута, когато след далечен шут на Дибала топката срещна гредата и за малко не влезе във вратата, след като се удари в гърба на стража Муслера. Уругвай отвърна с удар Луис Суарес право в ръцете на Серхио Ромеро.

В 42-ата минута Лионел Меси шутира извън наказателното поле, топката тупна коварно пред Фернандо Муслера и влезе във вратата за 1:0. Малко след това нападателят на Ювентус Пауло Дибала получи червен картон за закъсняло влизане в краката на съперник и остави Аржентина в намален състав.

След почивката „урусите” имаха инициативата с оглед численото си превъзходство, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Ромеро. Само Единсон Кавани отправи един нелош далечен удар, но извън очертанията на вратата.