Лудогорец излезе еднолично на върха след рутинна победа над Берое (ВИДЕО)

Лудогорец победи като гост Берое с 2:0 в отложен двубой от Първа лига и оглави еднолично класирането в родното първенство. Головете за успеха в Стара Загора вкараха Клаудиу Кешерю и Марселиньо. Лудогорец вече е в серия от девет поредни победи в Първа лига.

Треньорът на гостите Георги Дерменджиев заложи на най-доброто, с което разполага, и стигна лесно до успеха. Срещата бе без много футболни достойнства, но разградчани стигнаха до трите точки, които ги изведоха пред Левски в класирането.

Попаденията за успеха на Лудогорец паднаха през първата част. Още в 10-ата минута Кешерю получи дълъг извеждащ пас от Натанаел и с хубав удар не остави шансове на Макенджиев – 1:0 за гостите.

В 24 минута бе най-хубавия момент в мача. Марселиньо получи топката в половината на Берое, мина няколко метра и със страхотен удар в далечния горен ъгъл не остави шансове на Макенджиев – 2:0 за гостите.

До края на двубоя почти нямаше интересни ситуации пред двете врати. Жуниор Мапуку пропиля най-чистия шанс за Берое, след като излезе сам срещу Владо Стоянов, но не успя да го преодолее. Гол на Кешерю пък бе отменен правилно заради засада.

След последният съдийски сигнал Алекс Колев от Берое влезе в пререкание с Абел Анисе, като двамта дори си налетяха на бой. Съдията Георги Кабаков показа жълт картон на нападателя на Берое. В същото време преди да влязат в тунела Натанаел пък скочи срещу Веселин Пенев, но там се намеси Владо Стоянов и укроти ситуацията.

Така след изиграни 13 кръга Лудогорец има 34 точки на върха в Първа лига, а втори е Левски с 31. Берое заема осмо място със 17.

Берое – Лудогорец 0:2
0:1 Клаудиу Кешерю (10), 0:2 Марселиньо (24)