Как да си famous в България?

В много от случаите желанието да си известен у нас е породено от чистата заблуда за охолен живот, бърз успех и възможността да бъдеш обсъждан 24/7. А щом хората те обсъждат и разпознават на улицата, значи си на прав път към готиното бъдеще. За да си истински famous обаче, си има и някои тънкости и правила.

Ето и някои от тях:

Провокирай, с каквото ти хрумне

Трябва да скандализираш масата и да загърбиш всякакъв морал, адекватност и интелект.

Можеш да запишеш нелепо creepy видео с брадва, в което заплашваш политиците, да се похвалиш в национален ефир, че си похарчил 15 000  евро за бален тоалет, можеш да се разхождаш гол в някой парк, пълен с хора, или да се проснеш безжизнено в огромна тарелка със зеленчуци, ставайки част от вегански протест… вариантите са безброй. Все някой ще те забележи и популяризира.

 

Карай се с публични личности

То е ясно, че преди да станеш famous, ще се наложи да си близо до хора, които вече са станали такива. Така „рейтингът“ ти ще се вдигне. Пиши на воля неприятни и заядливи коментари под всеки техен пост или снимка в социалните мрежи. Ако не помогне, опитай се да спориш с тях. Надали ще запомнят веднага кой си, но пък после ще се хвалиш в компания как си ги направил на пет стотинки.

 

Приятелство с популярните

Най-добрият начин да те отразят е, като станеш част от елита на популярните. Дори не е нужно да е буквално. Няколко снимки с известни от фен среща, отбелязването им във Фейсбук и писането на превзети приятелски коментари все ще заблудят някого, че си дружка с някой от „висшата класа“. А и кой не иска да е приятел на приятелите на известните?

Направи песен с клип

В България едно от най-лесните неща е да направиш песен. Така че захващай се и ти, защото конкуренцията е жестока. Не е нужно да можеш да пееш, да имаш талант и текстът да е смислен. Клипът също може да е пълна скръб, а за по-голямо въздействие  заложи на гангстерска или разголена визия. Обработката на гласа е добре  дошла, скъсаният чорапогащник –  също.

 

Издай книга

Издаването на книга у нас е също толкова често срещан начин да се прочуеш. Както при създаването на собствена песен, и тук стойността не е задължителна. Колкото по-клиширана, посредствена и затъпяваща е творбата, толкова по-голям шанс има да стане популярна. Можеш да маскираш липсата на писателски талант и познания с биографична книга, лигаво фентъзи или „философско прозрение за живота.“ Масата обича да чете такива неща, защото не изискват кой знае каква умствена дейност.

 

Ако след прилагането на всички тези стъпки все още никой не подозира за теб, то ти имаш две възможности – или да се пробваш в чалга/плеймейт бранша, или да си намериш някоя друга, малко по-смислена цел в живота.

Автор: Линда Николова

 

Следвайте ни в социалните медии