Григор Димитров излиза срещу Джак Сок

Американецът Джак Сок в сблъсък от група „Борис Бекер“ Сок победи с 6-4, 1-6, 6-4 германеца Александър Зверев и се класира за полуфиналите в престижната надпревара.

Срещата в зала „О2“ започна равностойно, но американецът бе този, който първи стигна до пробив.

В ответния гейм шампионът от Мастърса в Париж показа характер, за да навакса изоставане от 0-40 и затвърди пробива за 5-3. Това донесе увереност на 9-ия в световната ранглиста американец, който след 41 минути игра затвори първата част с 6-4.

В началото на втория сет 20-годишният германец проби, за да натрупа преднина от 3-0. Зверев използва бекхенда си по правата и началния си удар, с което обезкуражи своя опонент. Смятаният за новата суперзвезда в тениса постигна втори пробив, за да вкара мача в трети решаващ сет.

В него третата ракета в света постигна ранен пробив, но Сок показа характер и стигна до моментален рибрейк. Роденият в Небраска американец реализира нов пробив, който му донесе преднина от 4-1 гейма.

В седмия гейм американският тенисист допусна колебание в играта си, от което Зверев се възползва и проби, за да се върне в мача. В 11-ия гейм Сок взе подаването на своя съперник и сложи точка на спора след близо два часа игра.

В събота не преди 22:00 часа българско време Джак Сок ще срещне Григор Димитров в спор за място на финала в Лондон. Сок и Гришо са играли четири пъти, като българинът има една победа и три загуби.