„Дунав“ остана шести след 1:1 със „Славия“

Фенове на “драконите” нападнати от маскирани с бухалки в центъра на Разград

Дунав“ завърши 1:1 със „Славия“ в Разград в мач от последния за редовния сезон 26-и кръг на Първа лига. По този начин отборът, носещ името на голямата европейска река, остана на шестото място в Първа лига след редовния сезон.

Двубоят бе предшестван от неприятен инцидент 4 от феновете на „Дунав“ бяха нападнати с бухалки от 15 маскирани души в центъра на Разград.

Драконите“ пък излязоха със специални екипи преди началото на срещата. Те бяха посветени на бившия футболист и треньор на русенския клуб Борислав Богомилов, който страда от тежко заболяване. На небесно сините фланелки бе изписано „Бат Боре, Дунав Русе е с теб“, а на гърба над знаковия за Богомилов номер 6 и прякора „Шивача“, заради запомнящите се преки свободни удари, с които не даваше никакви шансове на противниковите вратари.

Отбраната на домакините не бе особено концентрирана в първите минути. В 14-ата минута Мартин Луков се наложи да се намесва след удар на Калоян Кръстев. Малко по-късно Васил Шопов пък опита да изненада Георги Петков с изстел от 20 метра, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 26-ата минута след поредното неразбирателство в дунавската отбрана Сердер Сердеров се измъкна сам срещу Луков и не сгреши за 0:1.

Русенският тим се активизира и започна да притиска съперника. Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу Петков и успя да го излъже, но бранител успя да избие топката от гол линията. След това на няколко пъти топката се разходи пред гол линията, но Будинов, Карагарен и Шопов не успяха да отбележат. Така до почивката резултатът остана непроменен.

След подновяването на играта „драконите“ бяха по-активни, като Шопов, Ларин и на няколко пъти Будинов бяха близо до отбелязване на гол, но не намериха целта.

Гостите пък уцелиха гредата чрез Иван Минчев при едно от редките си влизания в половината на „Дунав“ през втората част.

Последваха нови пропуски пред вратата на „Славия“, чиито вратар Георги Петков използваше всяка възможност да бави времето. Той обаче капитулира в даденото от съдията добавено време, когато след центриране Олексий Ларин бе най-съобразителен и изравни за 1:1.

В следващия си мач „драконите“ гостуват на „Верея“ в Стара Загора в 1/4-финал от турнира за Купата на България на 6 април, четвъртък, от 20 ч.

Дунав“ Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Олексий Ларин, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (60 мин. – Ндуе Муйеци), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (53 мин. – Юлиан Ненов), Васил Шопов (72 мин. – Ивайло Раденцов), Мирослав Будинов.

Славия“ София: Георги Петков, Божидар Васев (61 мин. – Ивайло Димитров), Сердер Сердеров (71 мин. – Янис Карабельов), Георги Пашов, Петко Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Калоян Кръстев, Емил Мартинов, Абуд Абуд, Иван Минчев (90 мин. – Андреа Христов).