Бразилия мачка в Еквадор с късни голове

Бразилия победи като гост Еквадор с класическото 3:0 в световна квалификация от зона Южна Америка. Неймар (72-дузпа) и Габриел Жезус (87, 90+2) с късни голове донесоха убедителния успех на „кариоките”.

Първата част на мача в Кито бе скучна, а домакините създадоха повече положения. Неймар и компания рядко застрашаваха вратата на Еквадор.

След почивката Селесао натисна и пропуски направиха Неймар, Ренато Аугусто и Марсело. В 72-ата минута Габриел Жезус бе спънат за дузпа от вратаря Домингес, а Неймар бе точен от бялата точка. В 87-ата минута Марсело асистира на Жезус, който вкара втория гол а мача. В добавеното време на мача пък след хубава контраатака Жезус с прецизен удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

В 76-ата минута домакините бяха останали в намален състав, след като Паредес получи втори жълт картон.

След третия си успех в световните квалификации Бразилия събра 12 точки и е на четвърто място в общата група на зона Южна Америка. Еквадор е трети с 13 точки.