Берое изпусна да разгроми Пирин

Берое категорично надигра Пирин, но спечели само с 1:0 домакинството си в петия кръг на Първа лига. Играта през първото полувреме бе равностойна, като гостите разчитаха предимно на контраатаки. Берое обаче попари „орлетата“ с ранен гол във втората част, дело на Кохей Като, след което тотално доминираше в мача и само липсата на шанс и добрата игра на противниковата защита ги лиши от по-изразителна победа.  За японският голмайстор пък това бе първо попадение в родното първенство.

Двата отбора започнаха на високо темпо, а притежанието на топката се сменяше. Берое разчиташе на постепенно настъпване към вратата на гостите, докато „орлетата“ заложиха на скоростните атаки.

След първите 10 минути Пирин започна по-уверено да се справя с домакинските атаки и да не допуска заплахи в наказателното си поле.

След 30-ата минута Берое отново засили оборотите и засили напрежението пред вратата на Пирин, но отбраната се справяше с опасностите. „Орлетата“ от своя страна продължиха да разчитат на контраатаки.

Те бяха близо до гол в 32-ата минута, когато Димитър Благов отправи опасен фронтален изстрел от 20 метра. Вратарят на Берое Макенджиев обаче изби удара под долната му греда в корнер.

Второто полувреме Берое започна с мощна комбинативна атака, довела до откриване на резултата в тяхна полза. В 47-ата минута японецът Кохей Като отбеляза дебютния си гол в българския шампионат, след добра асистенция на Алекс Колев, който получи след пробив по десния фланг и изведе съотборника си на чиста позиция – 1:0.

Попадението изпълни с увереност домакините, които продължиха офанзивата, а в 60-ата минута бяха близо до второ попадение, когато Александър Колев пребори Краси Костов и Сандев, но при опит за добавка бе париран от защитник на „орлетата“.

Том също се отличи с пропуск в 70-ата минута, когато от удобна позиция стреля далече от вратата

Берое продължи да води играта със скоростни атаки по фланговете, като противникът така и не създаде изгодна позиция пред вратата на Благой Макенджиев. Единствено пробив на Тони Тасев в края притесни защитата на „заралии“, която обаче неутрализира опасността.

С победата Берое събра 12 точки и се изкачи на първо място в класирането.