Беларус удари Гърция с гол-красавец (видео)

Беларус победи Гърция с 1:0 като гост в приятелски мач, игран в Атина. Както е известно, беларусите са ни съперници в световните квалификации. В неделя нашите национали ги приемат в мач от група “А” по пътя към Мондиала в Русия 2018.

Тимът на селекционера Александър Хацкевич се държа съвсем прилично на празния “Караискакис” и можеше да запише и по-убедителен успех. В герой на мача се превърна защитникът на турския Генчлербирлиги Сергей Политевич, който вкара единственото попадение след четвърт час игра. Беларусите прекъснаха серия от пет поредни победи на гърците.

Гостите започнаха доста агресивно и създадоха още в 9-ата минута първата опасност пред вратата на елините. Лаптев стреля от около 16 метра, вратарят не реагира, но топката прелетя на сантиметри от целта. В 14-ата минута резултатът беше открит. Сергей Политевич изпълни отлично пряк свободен удар и опъна мрежата зад гърба на Панайотис Гликос – 0:1.

Домакините още не бяха се отърсили от шока, когато 3 минути по-късно белурусите пропиляха нова отлична възможност. Савицки не успя да засече от 6 метра подаване от лявото крило. После Лаптев можеше да изскочи сам срещу Гликос, но защитник предотврати опасността, а далечен шут на Кендиш беше избит в корнер.

След почивката гърците овладяха инициативата, погледнаха по-смело към вратата на скучаещия Черник, но така и не успяваха да стигнат до опасни положения. После стражът на френския Нанси отрази два шута на Димантакос и Фортунис. В 83-ата минута Черник се справи хладнокръвно и с коварен изстрел на Карелис. Така беларусите направиха перфектна генерална репетиция преди сблъсъка с България в София.

Мачът на нашите национали срещу Беларус е в неделя от 19:00 часа на стадион “Васил Левски”.

Съставът на Беларус: Черник, Поляков (46-Мартинович), Политевич (46-М.Володко), Филипенко, Шитов, Маевский, Кендиш (60-Корзун), Нехайчик, Хлеб (57-Гордейчук), Савицки (72-Риос), Лаптев (60-Корниленко).
Резерви: Горбунов, Гутор, Клопоцкий, Кисляк, Сигневич.