Националният отбор по волейбол паднаха на финала

Националният отбор по волейбол на България до 17 години се размина със спечелването на трофея на Европейското първенство, на което сме домакини.

Нашите не успяха да издържат и загубиха с 1:3 от силния отбор на Франция, като оставиха много добри впечатления с играта си в София, давайки сериозна заявка за бъдещи успехи.

Сред феновете в зала “Христо Ботев” бяха спортният министър Красен Кралев и легендите Любо Ганев и Владимир Николов, но и тяхната подкрепа, заедно с препълнената зала, не беше достатъчна.

Българите загубиха първия и третия гейм на 20, спечелиха втория на 23, а в четвъртия се пречупиха и не оказаха съпротива, губейки го на 13 точки.

Поражението от Франция е второ за нашите в надпреварата, в която вече загубихме веднъж от “петлите” с 0:3 и записахме победи над Финландия (3:1), Беларус (3:0), Турция (3:2) и Румъния (3:0), а на полуфиналите нашите биха Полша с 3:1.