Ивет Лалова на финал на Световното в Доха

Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра при жените на Световното първенство по лека атлетика в катарската столица Доха.

Българката остана трета в своята полуфинална серия, след като даде резултат от 22,58 секунди. Първа бе Британи Браун от САЩ с 22,46, а след нея се нареди Тина Гейтър от Бахамите с 22,57 секунди.

В серията на Ивет участие не взе олимпийската шампионка Илейн Томпсън от Ямайка.

Дина Ашър-Смит от Великобритания беше най-бърза от трите серии с резултат 22.16, а останалите, които намериха място във финала са американките Англерне Анелъс и Дезереа Брайънт, швейцарката Муджинга Камбунджи и гамбийката Джина Бас.

За Ивет това е трети финал на световни първенства след седмото ѝ място на 100 м на шампионата през 2011 г. в Даегу и същото класиране на първенството в Пекин през 2015 г. Финалът на 200 метра при жените е днес от 22:35 часа.