“Петлите” накълваха Италия

Франция вгорчи дебюта на новия селекционер на Италия Джампиеро Вентура и надделя с 3:1 в контролна среща, играна на стадион “Олимпико” в Рим. Антони Марсиал в 17-ата, Оливие Жиру в 28-ата и Лейвин Курзава в 81-ата минута се разписаха за гостите. Домакините успяха единствено да изравнят за 1:1 чрез Грациано Пеле в 21-ата минута.

Вратарят на Италия Джанлуиджи Донарума постави рекорд за своята страна и стана най-младият вратар записал минути за националния отбор. Той замени Джанлуиджи Буфон на почивката.

В 17-ата минута Пол Погба изведе на скорост Антони Марсиал, който хладнокръвно реализира за 0:1.

Четири минути по-късно Италия се върна в мача, след като Мартинс проби по крилото, намери Пеле в наказателното поле, който, с гръб към вратата и без подготовка, направи 1:1.

В 28-ата минута “петлите” отново поведоха. При центриране от корнер домакините изчистиха топката, но след като отново бе върната в наказателното поле, Оливие Жиру направи 1:2.

Третото попадение за Франция дойде в 81-ата минута, когато Пол Погба подаде на Курзава в наказателното поле и той от малък ъгъл успя да промуши топката покрай Донарума.