Левски заби 4 шамара на добрата стара Славия (видео)

Левски победи Славия с 4:0 в гостуването си в 4-ия кръг на Първа лига и се изкачи на трето място във временното класиране. Аниете, Адениджи, Георги Костадинов и Божидар Краев  донесоха победата за „сините“, които изиграха изключително грамотно тактически двубоя и се възползваха от грешките в защитата на противника.

Играчите на Люпко Петрович не бързаха, играха изключително спокойно и дочакаха моментите, в които „белите“ проявяваха нервност, за което бяха наказани с четири попадения.

В началото на срещата двата тима не бързаха и опитваха да напипат слабите си места. Антонио Аниете откри за “сините”, след като успя да надиграе защитник на противника в 21-ата минута.

След попадението му Левски продължи да контролира срещата и не допусна опасности пред вратата на Боян Йоргачевич. Бабатунде Адениджи успокои тима на Люпко Петрович с второ попадение, след като в 41-ата минута надигра бранител на “белите” и реализира след мълниеносна контраатака.

Доминанството на Левски продължи и през второто полувреме, а израз на превъзходството даде Георги Костадинов в 63-ата минута. Той водеше играта по левия фланг, нахлу в наказателното поле и с хубав фалцов удар матира Георги Петков за 0:3.

Божидар Краев закова четвърти гол за “сините”, след като при бърза контраатака бе изведен от Венцислав Христов срещу резервния вратар на Славия Антониос Стергиакис.

След категоричната победа Левски зае третото място в Първа лига с 8 точки.

След четвъртата си загуба Славия дълбае на последното място без актив от точки.

Славия – Левски 0:4

0:1 Аниете (21), 0:2 Адениджи (41) 0:3 Георги Костадинов (63), 0:4 Божидар Краев (82)

Славия: 1.Георги Петков 75- 32 Антониос Стергиакис ) , 11 Георги Пашов, 6 Александър Бранеков, 15 Петко Христов, 27 Емил Мартинов, 66 Омар Абуд, 35 Георги Йомов 46- 10 Янис Карабельов ) , 71 Емил Стоев 46- 19 Калоян Кръстев) , 8 Божидар Васев , 14 Ивайло Димитров, 9 Сердер Сердеров
32 Антониос Стергиакис, 5 Нигу Джурджу, 7 Борислав Балджийски, 10 Янис Карабельов, 19 Калоян Кръстев, 22 Владимир Семерджиев,, 55 Никита Сергеев
Треньор: Александър Тарханов

Левски:29 Боян Йоргачевич, 3 Димитър Пиргов, 5 Александър Др. Александров, 7 Франсис Нар, 8 Джереми Де Нойер, 12 Божидар Краев, 14 Веселин Минев – 4 Мики Орачев) , 17 Бабатунде Адениджи 71- 10 Венцислав Христов ) , 20 Антонио Аниете , 25 Александър Ем. Александров, 70 Георги Костадинов 88- 27 Мехди Бурабия

Треньор: Люпко Петрович

София: „Васил Левски“
Съдия: Николай Йорданов